Organic India Tulsi Masala Chai sypaný čaj energia, vitalita, trávenie kofeín 100 g

Kód produktu:
Cena s DPH: 9,90€
Cena bez DPH: 8,25€
Množstvo: + -
 
Obľúbený produkt Porovnať produkt

Organic India Tulsi Masala Chai sypaný čaj energia, vitalita, trávenie kofeín 100 g

 Garantujeme originalitu a kvalitu

Lahodná bylinná zmes z bazalky posvätnej, nazývanej v ajurvéde Tulsi, vysoko kvalitného čierneho čaju Assam a čerstvo pomletého korenia v bio kvalite. Obsahuje kofeín.

Tulsi, bazalka posvätná je rastlina, ktorá pochádza z Indie, kde sa odpradávna používa v ajurvédskej medicíne. Bola zasvätená bohu Krišnovi ako obeta pre ochranu pred chorobami, nešťastím a smrťou. Má veľa priaznivých účinkov na organizmus a zdravie. Celkovo upokojuje organizmus a posilňuje imunitu. Takisto účinkuje antistresovo a pomáha proti parazitom a baktériám. 

Používa sa pri infekciách horných dýchacích ciest, tráviacich problémoch, pri kožných ochoreniach, pomáha pri vykašliavaní, ale takisto pri nachladnutí, horúčke a bolestiach hlavy. 

Zázvor zlepšuje trávenie, zabraňuje vzniku žalúdočných vredov, chráni pred príznakmi prechladnutia a chrípky, zohrieva a stimuluje krvný obeh. Pomáha znížiť hladinu cholesterolu a zlepšiť funkciu pečene.

Škorica je známa pre svoje antibakteriálne vlastnosti. Je mimoriadne účinná v boji proti kvasinkovým infekciám. Pôsobí proti zápachu z úst.

Kardamóm podporuje chuť k jedlu, zlepšuje trávenie a poskytuje úľavu od žalúdočnej kyseliny. Je považovaný za čistič obličiek a močového ústrojenstva.

Klinček lieči choroby zažívacieho ústrojenstva a podporuje dobré trávenie. Má antibakteriálne, antivírusové a antiseptické vlastnosti.

Čierne korenie je silným antioxidantom.

 VLASTNOSTI A ZLOŽENIE TULSI MASALA

  • Zloženie: Čierny čaj Assam (Camelia sinensis) listy 28 %, Škorica cejlónska (Cinnamomum zeylanicum) kôra 18 %, Tulsi – Bazalka posvätná (Ocimum sanctum) listy 21,60 %, zázvor – Ďumbier lekársky (Zingiber officinale) podzemok 10 %, Kardamóm malabarský (Elettaria cardamomum) semeno 7,50 %, Bazalka pravá (Ocimum basilicum) listy 5,40 %, Čierne korenie (Piper nigrum) plod 4 %, klinčeky – Klinčekovec voňavý (Eugenia aromatica) kvetinový púčik 2,50 %, Muškátový orech (Myristica fragans) semeno 1,50 %, Muškátový kvet (Myristica fragans) šupka 1,50 %.
  • Hmotnosť: 100 gramov
  • Príprava: 1 čajovú lyžičku čaju (2 g) zalejte 200 – 250 ml vriacej vody a nechajte lúhovať 3 – 5 minút alebo dlhšie, podľa toho ako veľmi aromatický a silný čaj chcete. Oslaďte podľa chuti. Neodporúča sa piť s mliekom. Môžete piť ako osviežujúci ľadový čaj v letných mesiacoch. Vhodný na pitie počas celého dňa, pretože neobsahuje nakoľko neobsahuje kofeín. Pre maximálny účinok pite 2 až 3 šálky denne.
  • Obsahuje kofeín!
  • Krajina pôvodu: India

Všetky čaje Organic India pochádzajú z indických ekologických fariem, kde je zaručená ich vysoká kvalita a taktiež účinok. Ten je zabezpečený vďaka šetrnému spracovaniu bylín, čím sa zachováva účinok prírodných esenciálnych olejov a ďalších prírodných látok.