Múdrosť sovy-Mate IQ 50 g

Kód produktu: 1-112466
Cena s DPH: 3,50€
Cena bez DPH: 2,92€
Množstvo: + -
 
Obľúbený produkt Porovnať produkt

Príprava maté:

 

K tradičnej príprave čaju maté potrebujete kalabasu (nádoba z určitého druhu tekvice) a bombillu(kovová slamka, ktorá ma na konci sitko). Pred prvým použitím treba kalabasu vypláchnuť a vysušiť. Potom naplňte kalabasu do 2/3 čajom maté . Nádobku nakloňte tak, aby sa zosypali na jednu stranu všetky lístky a do prázdného priestoru nalejte studenú vodu, len toľko, aby sa lístky do nej ponorili. Nechajte chvíľku pôsobiť a potom jemne ponorte bombillu, zalejte horúcou vodou 80 - 90°C (nie vriacou) až po okraj kalabasy a môžete piť. Čaj nemiešajte, aby ste neupchali dierky vbombille. Prvý nálev je veľmi silný, môžete pridať horúcu vodu i viackrát a tým si čaj zjemniť. Prípadne prvý nálev vyliať a piť až ten ďalší.

Maté môžete pripraviť aj klasickým spôsobom: jednu čajovú lyžičku čaju zalejeme 2,5 dcl vriacej vody a necháme 3-5 minút lúhovať. Po precedení podávame.

 

Čaj sa často pripravuje aj ako studený nápoj tzv. Tereré , alebo " Slnečný čaj". Na jeho prípravudajte 1/2 šálky sypaného maté do veľkého džbánu, zalejte studenou vodou a nechajte na slnku asi 1 hodinu stáť. Potom preceďte a podávajte s ľadom, prípadne ochutené s ovocím, korením a pod.Môžete si vytvoriť vlastnú kombináciu.

Hmotnosť: 50 g