Oolong čaj Formosa Finest 50 g

Kód produktu: 0-401539-5
Cena s DPH: 2,38€
Cena bez DPH: 1,98€
Množstvo: + -
 
Obľúbený produkt Porovnať produkt

Polofermentované, resp. stredne fermentované čajové listy sú výrobným druhom, ktorý je označovaný v obchodnom styku ako oolong.  Vyrába sa podobným spôsobom ako zelené lístky, len s tým rozdielom, že sa podporuje nedokonalá, čiastočná fermentácia a hlavný proces sušenia sa uskutočňuje v tieni. Čajové listy sa ihneď po zbere nechajú prudko zvädnúť na priamom slnku. Potom nasleduje ručné  zviňovanie listov a krátky fermentačný proces, ktorý je zastavený následným tepelným ošetrením. Listy sú nakoniec dosušené v špeciálnych bambusových košoch. Výroba oolong čajovníkových listov je sústredená hlavne v oblastiach Číny, Japonska, južnej Indie, Bangládeša, Vietnamu, Tchai-wanu a Jávy. Bohatý obsah silíc dáva týmto výrobkom povzbudzujúce účinky. Výluh vyniká intenzívnou vôňou, osviežujúcou chuťou a má typickú žltozelenú farbu. Pri najkvalitnejších druhoch zelená farba prechádza do medeného odtieňa.

Liečivé účinky oolong čaju

Pravidelnému pitiu oolongu sa pripisujú mnohé priaznivé zdravotné účinky. Oolong obsahuje mnoho antioxidantov, je prírodným dodávateľom vitamínov B2, C a E, saponinu, selénu a zinku. Pripisujú sa mu preto aj ochranné účinky pred rakovinou. Znižuje hladinu tuku a cukru v krvi, ovplyvňuje obsah tukov v tkanive /pomáha pri znižovaní hmotnosti/. Pravidelné popíjanie chráni a posilňujem činnosť srdca, obehový, tráviaci a imunitný systém.

 

Príprava čaju Oolong:

Voda použitá na zaliatie čaju oolong  nesmie byť vriaca. Ideálne teplota vody je okolo 95°C.  Oolongy lúhujeme v rozsahu 5-7 minút. Maximálne 8 minút. Dlhšia doba lúhovania nemá na chuť čaju takmer žiadny vplyv.