Super telo čaj 50 g

Kód produktu: 0-891634-5
Cena s DPH: 2,40€
Cena bez DPH: 2,00€
Množstvo: + -
 
Obľúbený produkt Porovnať produkt

Výborné maté ovocnej chuti na príjemné chudnutie.

 

Zloženie: maté, citrónová kôra, mäta, citrónová tráva, kúsky jablka, kvety slnečnice a nechtíka. Bez arómy!


Príprava maté:

 

K tradičnej príprave čaju maté potrebujete kalabasu (nádoba z určitého druhu tekvice) abombillu (kovová slamka, ktorá ma na konci sitko). Pred prvým použitím treba kalabasuvypláchnuť a vysušiť. Potom naplňte kalabasu do 2/3 čajom maté . Nádobku nakloňte tak, aby sa zosypali na jednu stranu všetky lístky a do prázdného priestoru nalejte studenú vodu, len toľko, aby sa lístky do nej ponorili. Nechajte chvíľku pôsobiť a potom jemne ponortebombillu, zalejte horúcou vodou 80 - 90°C (nie vriacou) až po okraj kalabasy a môžete piť. Čaj nemiešajte, aby ste neupchali dierky v bombille. Prvý nálev je veľmi silný, môžete pridať horúcu vodu i viackrát a tým si čaj zjemniť. Prípadne prvý nálev vyliať a piť až ten ďalší.

Maté môžete pripraviť aj klasickým spôsobom: jednu čajovú lyžičku čaju zalejeme 2,5 dcl vriacej vody a necháme 3-5 minút lúhovať. Po precedení podávame.

 

Čaj sa často pripravuje aj ako studený nápoj tzv. Tereré , alebo " Slnečný čaj". Na jehoprípravu dajte 1/2 šálky sypaného maté do veľkého džbánu, zalejte studenou vodou anechajte na slnku asi 1 hodinu stáť. Potom preceďte a podávajte s ľadom, prípadneochutené s ovocím, korením a pod. Môžete si vytvoriť vlastnú kombináciu.