Provence, Shabby Chic, Nostalgia a Vintage štýl

Provence, Shabby Chic, Nostalgia a Vintage štýl
Máte radi štýl, ktorý navodí príjemnú atomosféru? Ultra moderný štýl nie je Váš obľúbený? Skúste Provence, Shabby Chic, Nostalgia alebo Vintage štýl. 

PROVENCE
Tento krásny a veľmi obľúbený vidiecky štýl je spojený s Provence vo Francúzsku. Jeho farby a dekorácie priam dýchajú nostalgiou. K nim neodmysliteľne patri starožitný biely nábytok a kvetinové vzory najmä levanduľa a slnečnica, ktoré najdete na tapetách, tkaninách, keramike, porcelánových súpravách, obrazoch, nábytku ako sú skrinky, krabičky, odkladače, na vankúšoch, sviečkach a podobne.Typickými farbami sú fialová, levanduľová, blankytne modrá, žltá, červená, zelená.


SHABBY CHIC
Domovom tohoto jemného a romantického štýlu bývania je Veľká Británia. Je charakteristický vkusnou kombináciou starých a nových predmetov, ktorý možno nazvať výstižne ,,ošumelá elegancia". Toto sú základné pravidlá Shabby Chic dizajnu ak sa preň rozhodnete - staré ošúchané kúsky nábytku kombinujte s novými, nezabudnite na množstvo dekorácii ako obrazy, vankúše, krabičky a odkladače na drobné predmety, lampy, svietniky, skrinky, obaly, porcelánové čajové a kávové súpravy, tácky, stojany, vešiaky a iné. Dominujú im svetlé pastelové farby a kvetinové vzory.


VINTAGE a NOSTALGIA
Retro dizajn sa inšpiruje rokmi  50. a 60. dvadsiateho storočia a to nielen v oblastiach bytového interiéru, dekorácii ale aj v móde. Kladie dôraz na eleganciu a neutrálne farby. Základom sú dekorácie a doplnky, ktoré dodajú interiéru tú správnu nostalgickú atmosféru - obrazy, skrinky, odkladače, lampy, krabičky, vankúše, obaly na drobné predmety, staré knihy, vázy, čajové súpravy a podobne.

 
Zobrazenie: Zoznam Vedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa: